Windows 10
1 Yorum
5,822

Masaüstü ekranında sağ tıklama yapıldığında fare imlecinin donması ve yükleniyor hatası (Çözüm) Windows 10

Masaüstü ekranında fare imlecinin sağ tuşuna basıldığında imlecin donması ve yükleniyor sorunu genelde ekran kartı ile ilgili olabilmekte ve bu sorunun çözümü için mevcut ekran kartınızı güncelleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Ekran Kartı sürücüsünün güncellenmesi için birçok yöntem mevcut.

İçindekiler

1. Yöntem

Ekran kartınızın mevcut sitesinden indirebilirsiniz.

Örneğin ekran kartımız Nvidia Ekran Kartı olsun ve Google arama sayfasına Nvidia ekran kartı sürücüsü yazalım ve sürücüleri yükle seçeneğini tıkladıktan sonra ekran kartı sürücü bilgilerimizi girerek veya otomatik olarak güncelleyebiliriz.

2. Yöntem

IObit Driver Booster Pro 7 programı ile sürücülerinizi güncelleyebilirsiniz.

Oldukça basit bir arayüze sahip olan IObit Driver Booster Pro programı ile ekran kartı sürücümüzün güncellenmesinin yanında bütün sürücülerimizi güncel tutabiliriz.

3. Yöntem

Öncelikle burada uygun güncellemeyi yapmamız için sürücümüzün modelini bulmalıyız.

İşlemler sırasıyla

1- Masaüstü ekranında Bilgisayarım simgesine sağ tıklıyoruz ve oradan Özellikleri seçiyoruz veya sadece Arama çubuğuna Aygıt Yöneticisi yazarak, karşımıza çıkan Aygıt Yöneticisine ulaşabiliriz.

2-Görüntü Bağdaştırıcılarını çift tıklıyoruz ve karşımıza çıkan Nvidia Ekran Sürücüsüne ( ilgili ekran kartınız) çift tıklıyoruz ( Sağ tıkladığımızda Sürücüyü güncelleştir seçeneği de çıkıyor ancak bazen burada en son çıkan güncellemeleri sistem görmeyebiliyor.)

3-Ayrıntılar kısmını geliyoruz.

4- Özellik sekmesnde Donanım Kimliklerini seçiyoruz.

5-Hemen altında buna benzer yazılar görünücektir .

PCI\VEN_10DE&DEV_1C8D&SUBSYS_15E01043&REV_A1

Bu yazıyı Google arama sayfasında aratarak çıkan sürücü sitelerinden mevcut sürücünüzü güncelleyebilirsiniz.


4. Ayrıca dikkat etmemiz gerek durum

Yapılan yanlış yöntem ise şu şekilde : Windows arama çubuğuna msconfig yazıyoruz ve hizmetleri seçiyoruz. Nvidia Display Container LS veya Nvidia Display Driver Service seçeneğini kaldırdığımızda masaüstü ekranında sağ tıklama sorunu çözülüyor fakat bu sefer ekran kartı uygulaması açılmıyor.

Bu yöntemi denediyseniz sağ tıklama yaptığınızda Ekran kartı bilgisi ve Denetim masasından sürücüye ulaşmak sorun olabilir. Bu yüzden bu seçeneği aktif etmeyi unutmayalım.

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En yeni yorumlar
En eski yorumlar Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Batistita
Mayıs 20, 2020 12:39 pm

Nvidia Display Container LS i kaldırmıştım bende sonra yazılanlar gibi ekran kartı menüsüne ulaşamadım. Güncelledim sorun çözüldü teşekkürler

1
0
Yorum yapmak için tıklayınız.x